בתרבות הפופולרית, מחנה קיץ מוצג לעיתים קרובות כמקום בו משוחקים מעשי קונדס, רומנטיות נפרשת וניצחון תחת כלבים. סרטי מחנה קיץ קלאסיים כמו הסרט “כדורי בשר” מ -1979 או “ממלכת ירח” הם רק כמה דוגמאות. סרטים בצד, מחנה קיץ יכול להיות חוויה משמעותית שעוזרת לילדים ללמוד שיעורי חיים חשובים ולהנות בכיף לאורך הדרך.

יש אינספור סיבות מדוע הורים אמריקאים מוציאים $ מיליארד דולר בסך 3.5 מיליארד דולר מחנה קיץ בכל שנה. לא כל החוויות מחנה קיץ יהיו נהדרות. יתכנו אפילו כמה חוויות שההורים והמשתתפים מעדיפים לשכוח. עם זאת, כחוקרים המתמקדים בפיתוח נוער ופעילויות בחיק הטבע – ואשר מבצעים מחקר שמומן על ידי איגוד המחנות האמריקני הבוחן את ההשפעה של המחנה – אנו מאמינים שבאיזון מחנה קיץ עושה את ההבדל החיובי ב חיי ילדים.

1. ילדים זוכים לעצמאות
בן לילה מסורתי מחנה קיץ יוצרים “מרחב שלישי” לילדים שילמד מיומנויות חיים יקרות בדרכים שונות ממה שהם עושים בבית או בבית הספר. היציאה לקייטנה מציעה לילדים הדרושים לזמן רחוק מקבוצות חברים ומשפחות רגילות. חוויות אלה נותנות להם את המרחב לזכות בעצמאות.

איכויות לחפש בקיץ מחנה קיץ כוללות ציפיות והזדמנויות גבוהות לכך שהחניכים יהיו אחראיים ואחראים למשימות אינדיבידואליות וקבוצתיות. הזדמנויות אלה יכולות להיות פשוטות כמו להתמודד עם חובות מטבח או להיות מעורבות בהובלת התכנון של תוכנית הכישרונות ברחבי המחנה. חוויה מחנה קיץ היא חוויה בה ילדים צוברים את הביטחון שהם יכולים לטפל בעצמם וגם לתרום למשהו גדול יותר.

2. ילדים מפתחים מיומנויות יחסים חיוניות

חוויה = מחנה = נהדרת כרוכה ביצירת חברים חדשים, בהצעת ילדים הזדמנויות לתרגל את הכישורים הדרושים לבניית קשרים ושמירה עליהם. עבור מרבית החניכים פונקציה חברתית זו של מחנה קיץ היא מרכזית בחוויותיהם, בשונה מבית הספר בו התוצאות האקדמיות מניעות את מרבית הפעילויות היומיומיות שלהם. מבוגרים שהלכו לקייטנה דיווחו כי מחנה קיץ היה קריטי לפיתוח יכולתם להיות פתוחים עם אחרים וליצור חברויות לאורך תקופה קצרה.

הסביבה החברתית בבית מחנה קיץ יכולה להיות אינטנסיבית, מכיוון שילדים לא יכולים לברוח מהדרמה היומית על ידי חזרה הביתה בלילה. המשמעות היא ש- מחנה קיץ מדריכים מעודדים ילדים להתמודד עם קונפליקט ולא להימנע ממנו. במחנות הגדולים יש מבוגרים מאומנים ואכפתיים המסוגלים להנחות ילדים דרך קונפליקט, ומספקים הזדמנויות לתרגול תקשורת, אמפתיה וחמלה – מרכיבים מרכזיים בשמירה על מערכות יחסים חיוביות.

3. ילדים לומדים להעריך את ההבדלים
כמבוגרים, בניית מערכות יחסים ושמירה עליהן דורשת יכולת להבין ולהעריך את ההבדלים בין אנשים.קייטנות נהדרות מחנות קיץ מספקות מקום לילדים אינטראקציה עם אנשים מרקעים שונים ותפיסות עולם שונות. בחלק מחנות קיץ זה יכול להיות אינטראקציה עם ילדים בעלי רקע תרבותי, דתי או גזעי שונה. אצל אחרים זה יכול להיות פירושו להתיידד עם חניכים ומדריכים ממקומות שונים בעולם או להיות עם ילדים ממצבים כלכליים ומשפחתיים שונים.

בניית מודעות להבדלים שלנו ולמידה להיות אמפטית לאתגרים שעומדים בפני אנשים עם חוויות חיים שונות, נוקטת בפועל. מחנות קיץ, במיוחד אלה שאינם קשורים לבית ספר או שכונה ספציפית, יכולים להפגיש בין כל מיני ילדים ומבוגרים אכפתיים, ולספק הזדמנות מצוינת לצעירים לראות את העולם בצורה שונה ממה שהם עשויים בבית.

4. ילדים מתחברים לטבע
מחנות קיץ קישרו ילדים לטבע בערך כל עוד ילדים הולכים מחנה קיץ . בסביבות המאה העשרים, מחנה קיץ רבים התמקדו בכך שהם יהיו מקום לילדים מהעיר לחוות את נפלאות הטבע הטבעי. למרבה המזל, המחנות הגדולים ממשיכים לחבר את הילדים לטבע באמצעות תכנות מבוססת טבע ופשוט להיות בחוץ.

מגמות שימוש בזמן מראות לנו שילדים (ומבוגרים) מבלים זמן רב יותר בתוך הבית, מה שמוביל למה שכינה ריצ’רד לוב “הפרעת טבע.” קייטנות נהדרות יכולות לספק מרחב בטוח לילדים להיות בחוץ ולחקור את עולם הטבע. קמפינגים לשעבר מדווחים לעיתים קרובות כי המחנה הוא המקום שעזר להם לפתח זיקה לטבע ופעילויות בחיק הטבע יותר מכל מקום אחר במהלך ילדותם.

5. ילדים צריכים להיות ילדים
בעולם מחובר מאוד ולחוץ, היה אינטרס מוגבר להיות מעורב יותר באופן אותנטי עם אחרים ובעולמנו. אם אתה הורה שמחפש לעזור לילדך להניח את הטלפון שלהם, לצמצם את זמן המסך שלו, לדאוג פחות ל”אהבתי “במדיה החברתית ופשוט להיות ילד, הרעיון הישן של המחנה נראה כמו פיתרון המותאם אישית.

מחנות נהדרים מאפשרים לילדים לשחק בעולמות לא וירטואליים ולתקשר עם חברים פנים אל פנים ולא דרך מכשיר. והכי חשוב, ב- מחנה קיץ ילדים נעשים להיות ילדים – וזו אולי הסיבה המשכנעת ביותר לכך שמחנה עדיין חשוב